شرکت راهکار هوشمندانه تنظیم الکترونیکی بازار بیستون

رهتاب بیستون، اولین شرکت دانش‌بنیان در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی، از شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق با سابقه‌ای ۲۵ ساله در حوزه فناوری اطلاعات، انشعاب‌یافته و در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان مستقر است.

سامانه رهتاب، راهکار هوشمندانه تنظیم الکترونیکی بازار، محصول شرکت رهتاب بیستون بوده و به عنوان شبکه هوشمند مدیریت زنجیره تامین و توزیع کالاهای اساسی فعالیت خود را از سال 1398 در سطح استان اصفهان آغاز کرده‌است. این سامانه با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و با پشتوانه زیرساخت‌های فنی و عملیاتی مناسب با هدف افزایش بهره‌وری و شفافیت در کلیه حلقه‌های زنجیره‌ی تامین کالاهای اساسی، پیاده‌سازی شده و در طی این مدت با ارائه‌ راهکارها و بسترهای مدیریتی متفاوت برای تامین‌کنندگان، توزیع‌‌کنندگان و پذیرندگان، امکان مدیریت و ساماندهی فرایندهای توزیع و فروش این کالاها را ایجاد کرده‌است.

باتوجه به چالش‌ها و مشکلات متفاوتی که در طول سالیان گذشته در حوزه تامین و توزیع کالاهای اساسی در سطح کشور وجود داشته، ارائه بستر و ابزارهای تنظیمی به مدیران بازار استان‌ها (اعم ازدستگاه‌های دولتی، تشکل‌ها و زنجیره‌های تولید) در راستای ایجاد شفافیت و مدیریت زنجیره تامین و توزیع متناظر هر استان امری ضروری است. در همین راستا وجود بسترهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و اینترنت موجب جمع‌آوری داده‌های معتبر در هر استان و تجمیع این اطلاعات به صورت مرکزی در کشور شده و موجب اعتبار بیشتر فرآیندهای تصمیم‌سازی کلان و کشوری خواهد شد. رهتاب هم‌اکنون در استان‌های اصفهان، چهارمحال‌و‌بختیاری، فارس، سمنان و خوزستان پیاده‌سازی شده و با حداقل ده استان در کشور تعاملات مستقل دارد.

ماموریت سازمان

از آنجایی که ماموریت هر سازمان درواقع همان علت پیدایش سازمان و فلسفه‌ی وجودی و بیان‌کننده‌ اهداف منحصر به فرد آن است، شرکت رهتاب بیستون نیز ماموریت و اهداف مشخصی را به عنوان خط مشی فعالیت‌های حال و آینده خود درنظرگرفته که به این شرح تنظیم شده است:

ارزش‌آفرینی برای کل زنجیره تامین اقلام اساسی شامل تولیدکنندگان استراتژیک، شبه‌استراتژیک، تبدیل‌کننده، توزیع‌کننده و مصرف‌کننده این اقلام

خط زمانی توسعه سامانه رهتاب
پوشش حوزه‌های اصلی زنجیره تامین و کسب و کارها